Najnowsze

Gołogóra - wieś w gminie Polanów

Spotkania międzypokoleniowe

Spotkania międzypokoleniowe umożliwią Seniorom przedstawienie własnych wspomnień i doświadczeń ludziom młodym. Pokażą obraz kraju w którym toczyło się życie w zupełnie innych okolicznościach bytowych i ustrojowych. Takie spotkania to często jedyna okazja by poznać zapomniane umiejętności , zwyczaje, by podziękować starszym za ich bezcenny wkład w teraźniejszość. To oni budowali to z czego dziś korzystamy.

Wspomnienia pobudzą również wyobraźnie najmłodszych którzy w swoich pracach plastycznych będą mogli pokazać jak sobie wyobrażają życie ich rówieśników wiele lat temu. Ponadto wszyscy uczestnicy zdobędą nowe kompetencje cyfrowe wynikające z korzystania z QR –kodów, a zespół realizatorów pozna lub powiększy umiejętności z zakresu cyfrowej obróbki materiałów audio-video, elementów dziennikarstwa i redakcji tekstów i pracy z programami graficznymi.

Z założenia projekt realizowany jest w grupie seniorów. To na bazie spotkań i wspomnień powstaje interaktywny przewodnik po Sołectwie. Grupa seniorów wracając do przeszłości będzie miała możliwość spotkania z sąsiadami - rówieśnikami. Zapozna się również z nowymi technologiami wykorzystywanymi w projekcie. Zyska również nowe kompetencje cyfrowe korzystając z QR - kodów.

Projekty menu

Często odwiedzane

OBYWATEL

Linki i przydatne informacje