Najnowsze

Gołogóra - wieś w gminie Polanów

Masz Głos edycja 2022

Jest mi niezwykle miło dołączyć do grona uczestników akcji Masz Głos , programu Fundacji Batorego która od 1988 roku wspiera budowę społeczeństwa obywatelskiego.
 
Udział w projekcie to potężna dawka motywacji i inspiracji do działania jak również ogrom wiedzy i doświadczenia wynikający z synergii 187 organizacji społecznych wyłonionych w tegorocznej rekrutacji. Lokalnie będzie nas wspierało Stowarzyszenie Rozwoju „Inspiracje”
 
Akcja Masz Głos jest projektem Fundacji Batorego wspierającym organizacje społeczne i grupy nieformalne, które działają dla swoich lokalnych środowisk. we współpracy z władzą lokalną i otoczeniem. Najlepiej zrealizowane projekty dostają prestiżową nagrodę Super Samorząd i Super Głos.

Mój sołecki i osobisty ślad w tym projekcie zatytułowałem "O Samorządzie przy Kawie" 

Reforma samorządowa z 1990 roku miała na celu przekazanie jak największej władzy wspólnotom lokalnym.

Czy jednak poziom wiedzy o samorządzie motywuje Nas do bezpośredniego wpływu na decyzje władz, na wydatki, na nasze otoczenie?

 Najczęściej z pojęciem samorządu spotykamy się przy wyborach i .... i później nasze zainteresowanie tym tematem gaśnie. Widać to na zebraniach wiejskich na które przychodzi 15% mieszkańców, na sesjach rady miejskiej, ( na których mieszkańcy praktycznie nie bywają) a przecież jeżeli sami nie będziemy decydowali o sobie zrobią to za nas inni.
 
 Marzy mi się by mieszkańcy naszego regionu realnie decydowali o tym, co się dzieje w ich powiecie,mieście, gminie i sołectwie. Spotkania dla osób w każdym wieku (od przedszkolaka po seniora) które mam nadzieje uświadomią nam że samorząd lokalny tworzymy MY wszyscy, a radni sołtysi czy burmistrz sprawują władzę w naszym imieniu i zgodnie z naszą wolą.

OBYWATEL

Linki i przydatne informacje