Najnowsze

Gołogóra - wieś w gminie Polanów

Spotkanie absolwentów Starej Szkoły

W piątek 25 listopada 2016 r. w Świetlicy Wiejskiej w Gołogórze miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Na zorganizowanym "Wieczorku Wspomnień" spotkali się byli uczniowie i nauczyciele nieistniejącej od kilkudziesięciu lat Szkoły Podstawowej w Gołogórze.  

Pomysł spotkania narodził się spontanicznie, podczas zbierania informacji do strony internetowej www.gologora.com na temat starej szkoły i bardzo szybko spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem. Imponująca okazała się zarówno frekfencja "uczniów" jak również ich zaangażowanie w przygotowanie samego spotkania.

"Wieczorek Wspomnień" jak można było się spodziewać przebiegł w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, ożywały historie z przed 40, 50 a nawet 60 lat. Swoją obecnością zaszczycił wszystkich uczestników ówczesny Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gołogórze pan Michał Kusz, który nie kryjąc wzruszenia, opowiadał o początkach swojej pracy nauczycielskiej w maleńkiej miejscowości Gołogóra, o trudach, troskach ale przede wszystkim o radości i przyjaźniach, które pozostały do dziś. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również nauczycielki, bardzo serdecznie przez wszystkich przyjętej - pani Ireny Pilarskiej oraz przyjaciół Gołogóry: pani Elżbiety Sekuła i pana Zenona Dropko.  

Wszyscy uczestnicy zgodnie potwierdzali swoją obecność na planowanym na przyszłą wiosnę, kolejnym spotkaniu.

Organizatorami "Wieczorku Wspomnień" były: Agnieszka Kaczka i Aleksandra Nowak (córki absolwentek nieistniejącej Szkoły Podstawowej w Gołogórze) oraz p. Krystyna Kaczka


GALERIA ZDJĘĆ

 

Autor zdjęć: Aleksander Andrzejewski

OBYWATEL

Linki i przydatne informacje