Najnowsze

Gołogóra - wieś w gminie Polanów

Realizacja projektu Modernizacji placu zabaw w Gołogórze

Poprzednia Następny artykuł

 

Gmina Polanów realizuje grant od Polskich Sieci Elektroenergetycznych. W połowie tego roku zostaliśmy laureatem programu grantowego pt. „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez PSE. Dzięki niemu udało się zmodernizować plac zabaw w Gołogórze.

Mimo niepogody i opóźnień związanych z brakiem materiałów na rynku dołożyliśmy wszelkich starań, aby zrealizować projekt. Powstała nowa infrastruktura wzbogacona o bezpieczne i nowoczesne elementy: zjeżdżalnię, podwójną huśtawkę wahadłową, bujak sprężynowy, huśtawkę ważkę oraz betonowy stół do gry w tenisa. Plac zabaw w Gołogórze jest miejscem bardzo istotnym dla społeczności lokalnej, dającym szansę na poprawę i wzmocnienie kontaktów. Umożliwi całoroczną zabawę dzieciom oraz będzie sprzyjać zacieśnianiu więzi sąsiedzkich.

Wartość infrastruktury to koszt 25 148,76 zł, z czego 20 tys. sfinansowano z grantu, a 5 148,76 zł to wkład własny gminy.
Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu. 

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie
https://raport.pse.pl/pl/ oraz www.wzmocnijotoczenie.pl. 

OBYWATEL

Linki i przydatne informacje