Najnowsze

Gołogóra - wieś w gminie Polanów

Rondo w Gołogórze

Jesienią 2015 roku zostało wyremontowane, będące w bardzo złym stanie technicznym skrzyżowanie dróg gminnych, ze środków Gminy Polanów oraz przy wsparciu Nadleśnictwa Polanów. Koszt inwestycji wyniósł ok. 300 tyś. zł.  
 
Skrzyżowanie zostało zastąpione rondem najazdowym, które w sposób znaczący przyczyniło się do zwiększenia bezpieczeństwa we wsi. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się bowiem Świetlica Wiejska, Plac Zabaw dla dzieci, rekreacyjny plac "Młody Kącik Nadziei" oraz przystanek autobusowy, z którego korzystają głównie dzieci i młodzież szkolna.

Ponadto ukształtowanie terenu przy wjeździe do Gołogóry, tz. wysokie skarpy i roślinność bardzo ograniczały widoczność.

BEZPIECZEŃSTWO - PRZEDE WSZYSTKIM!

Choć gołogóskie rondo wzbudza kontrowersje, bo "po co na wsi?", z punktu widzenia mieszkańców, to najlepsze rozwiązanie, jakie inwestorzy mogli zastosować. Oprócz nowej nawierzchni powstały również dwa małe parkingi: z przodu i z boku Świetlicy Wiejskiej oraz chodnik i schodki do "kąciku".

INWESTYCJA DROGOWA

Inwestycja pn. "Przebudowa skrzyżowania dróg gminnych w miejscowości Gołogóra" współfinansowana ze środków Lasów Państwowych Nadleśnictwa Polanów w kwocie 200.000,00 zł
 
Image

OBYWATEL

Linki i przydatne informacje